Οπαδοί ΑΠΟΕΛ τραυμάτισαν παιδάκι με ρίψη κροτίδων

Ασχημη τροπή πήρε ο αγώνας της ΑΕΛ με το ΑΠΟΕΛ λόγω ενός περιστατικού που προκάλεσε  φρίκη και έντνες αντιδράσεις . Στο 39′ λεπτό του α’ ημιχρόνου imagew-5.aspxοπαδοί του ΑΠΟΕΛ τραυμάτισαν μικρό παιδάκι που βρισκόταν στον περιβάλλοντα χώρο  του αγωνιστικού χώρου για να φέρνει τις μπάλες.Ο τραυματισμός φαίνεται να οφείλεται σε ρίψη κροτίδων,

Ο διαιτητής του αγώνα Δημήτρης Μασιάς διέκοψε προσωρινά τον αγώνα  και επανήλθε μετά από μερικά λεπτά.
Η απόφαση του διαιτητή  για συνέχιση του αγώνα προκάλεσε την οργή φανατικών οπαδών της ΑΕΛ οι οποίοι άρχισαν να πετούν κροτίδες στον αγωνιστικό χώρο και στον πάγκο του ΑΠΟΕΛ. Στη συνέχεια οπαδοί και των δυο ομάδων ενεπλάκησαν σε μάχες σώμα με σώμα στον περιβάλλοντα χώρο εντός του γηπέδου με αποτέλεσμα ο αγώνας να διακοπεί ξανά.
Ακολούθησαν διαβουλεύσεις μεταξύ ομάδων, διαιτητή και Αστυνομίας οι οποίες οδήγησαν στην επανέναρξη του αγώνα μπροστά σε ελάχιστους θεατές.Το σκορ με την επανέναρξη ήταν  0-0.