Euro2016: Μπράβο Ρωσία- Ισοφάρισε με την Αγγλία στο φινάλε με 1-1

Mε γκολ του αρχηγού της Μπερεζούτσκι με δύσκολη κεφαλιά κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό του αγώνα η Ρωσία πήρε την μπουκιά από το στόμα (1-1) από την Αγγλία στον τελευταίο αγώνα του Σαββάτου, για το Β` ομίλο του Euro2016 που διεξήχθη στο στάδιο Βελλοντρόμ της Μασσαλίας.image735-2.aspx

Η Αγγλία είχε προηγηθεί με ασύλληπτο χτύπημα φάουλ του Ντάιερ έξω από την περιοχή στο 73`(το φάουλ που είχε δοθεί σε βάρος της Ρωσίας ήταν μάλλον ανύπαρκτο) ενώ δυο λεπτά ενωρίτερα είχε και δοκάρι με τον Ρούνεϊ μετά από φανταστική απόκρουση του Ακινφέεφ.

Στο Α` ημίχρονο η Αγγλία ήταν καλύτερη ωστόσο δεν εκμεταλλεύτηκε τη ρωσική νωθρότητα και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς γκολ. Στο Β` ημίχρονο οι Ρώσοι ισορρόπησαν, βγήκαν μπροστά ωστόσο πλην μίας περίπτωσης δεν απείλησαν την εστία του Χαρτ.

Ρωσία (Λεονίντ Σλούτσκι): Ακινφέεφ, Σμολνίκοφ, Ιγκνάσεβιτς, Νοϊστέντερ, Κοκόριν, Σμόλοφ, Γκολόβιν, Β. Μπερεζούτσκι, Σατόφ, Σενίκοφ, Τζιούμπα.

Αγγλία (Ρόι Χότζον): Χαρτ, Γουόκερ, Ρόουζ, Κέιχιλ, Σμόλινγκ, Στέρλινγκ, Λαλάνα, Κέιν, Ρούνεϊ, Ντάιερ, Ντέλε Άλι.